FANDOM


Oyuncular herhangi bir sınıf seçildikten ve oyun modu seçimi tamamlandıktan sonra oyun oynamaya başlayabilir.

Oyun klasik board oyunlarında olduğu gibi zar atılarak ve atılan zar sonucu çıkan toplam rakam kadar ilerleme yapılarak ve karşılıklı sırayla oynanır.

AT: Bu butona basıldığında zarlar atılmış olur. 2 ile 12 arası skalası olan ve basma süresine göre değişen aynı zamanda oyuncunun karakter kartının gücüyle orantılı şekilde zar atmasını sağlayan bir algoritma yapısı vardır.

TEK/ÇİFT: Bu opsiyon satın alındığında oyuncular tek ve çift i seçerek zar atma opsiyonuna sahip olurlar. Bu opsiyon zar atma esnasında oyunculara sadece belirledikleri alanlar içerisine zar atmalarını sağlar.

At butonunun sağ ve sol tarafında bulunan ve oyun modu seçildikten sonra Altın ile satın alma opsiyonu olan özelliktir. Tek veya Çift seçilerek ardından at butonuna basılarak belirli alanlara daha kontrollü zar atılmasını sağlar.

Oyuncular oyun modu odasındayken diledikleri takdirde Tek Çift Eşyası, x2 Harçlık, Çift Zar ve Sihirli Eşya satın alımı yaparak rakiplerine karşı avantaj sağlayabilirler.

IMG 9503

X2 HARÇLIK: Bu opsiyon satın alındığında oyuncular board da 1 tur attıktan sonra 1 defaya mahsus 2 kat tur tamamlama harçlığı alırlar.

ÇİFT ZAR: Bu opsiyon satın alındığında oyuna başlarken 1 defaya mahsus olarak oyuncuların kesinlikle çift zar atmasını sağlar.

Çift zar atıldığında oyun sırası yine çift zar atan oyuncuda kalır. 3 kere arka arkaya çift zar atıldığında oyuncu ceza olarak “Hapishane” ye gider.

SİHİRLİ EŞYA: Bu opsiyonda çekilen kart oyuncuya oyun oynanırken ekstra özellikler sağlar.

Oyuna başladıktan sonra oyuncular ilk turda geldikleri alana maksimum 2 bina dikebilirler. İlk tur bittikten sonra bu sınırlama ortadan kalkar. Oyuncular 3 bina diktikten sonra tekrar aynı bölgeye geldiklerinde eğer kendi bölgelerindeyse Şehir Simgesi dikebilirler. Şehir simgesi bir kez dikildikten sonra rakip asla bu bölgeyi satın alamaz. Rakip şehir simgesine geldiği zaman bölgenin belirli özelliklerine göre ceza öder.

IMG 9482

'HAPİSHANE / ANDROMEDA / ISSIZ ADA: Bu alana gelindiğinde oyuncu en az 1 tur bekler. 3 farklı seçenek ile bu alandan çıkma opsiyonuna sahiptir. Bekledikten sonra sıra kendisine geldiğinde Çift Zar opsiyonu seçtiğinde oyuncu çift zar atması sonrasında bu bölgeden çıkabilir. 2 kez attığı zarın çift gelmemesi halinde 3. attığı zar ne gelirse gelsin oyuncu bu alandan çıkar.  Nakit Öde opsiyonunu seçtiğinde sıra tekrardan kendisine geldiğinde gerekli ödemeyi yaptıktan hemen sonra bu alandan çıkış yapabilir. Oyuncuda Hapisten Kaçış 'Kartı var ise bu kartı kullanarak sıra tekrardan kendisine geldiğinde hemen bu alandan çıkış yapabilir.

IMG 9474

FUAR / DÜNYA KUPASI / BÜYÜK YARIŞ: Oyuncu bu alana geldiğinde daha önceden ele geçirdiği bir alanın kira bedelini 2 katına çıkartabilir. Aynı alana birden fazla kez kullanabilir. Bu alandan başka bir alana kullandığı taktirde ya da rakip oyuncu bu alanı kullandığında seçilen alan eski kira bedeline geri döner.

VIP OTOBUS YOLCULUĞU / DÜNYA TURU / UZA ÜSSÜ: Oyuncu bu alana geldiğinde bir sonraki turda dilediği bölgeyi seçerek, zar atmadan karakterini bu bölgeye taşıyabilir.

Şans Kartı Alanı: Oyuncular bu alana geldiklerinde birbirinden farklı oyun kartları elde edebilecekleri gibi çeşitli ceza ve ekstra özellikler elde edebilirler.

IMG 9481

Vergi Dairesi / Çarkıfelek: Bu alana gelen oyuncular ceza olarak ellerinde bulundurdukları oyun bölgeleri oranında vergi öderler. Türkiye haritasında bu alan haritaya özel olarak Çarkıfelek alanıdır. Türkiye haritasında oynarken bu alan gelen oyuncuların karşısına ceza ve ödüllerin olduğu bir çark çıkar. Bu çark çevrildiğinde alana kim gelirse gelsin tüm oyuncuları etkileyebilecek bir sonuç çıkabilir.

BONUS OYUNLAR: Oyuncu oyun esnasında bu alana geldiğinde %50 şanla kazanabileceği ve 1 kerede maksimum 3 kez oynayabileceği bonus oyunlar ile elindeki nakit sayısını arttırabilir.

ZAFERLER: Oyuncu oyun kuralları içerisinde olan Üçlü Zafer, Sıralı Zafer ve Turistik Zafer ile oyunu kazandığında daha çok ödül alır.

Üçlü Zafer: Aynı renkte bulunan en az 3 bölgedeki alanları ele geçirdiğinde oyuncu otomatik olarak oyunu kazanır.

Sıralı Zafer: Oyunda bulunan 4 ana bölge içinde 1 bölgedeki tüm alanları ele geçiren oyuncu otomatik olarak oyunu kazanır.

Turistik Zafer: 5 turistik alanı hepsini ele geçiren oyuncu otomatik olarak oyunu kazanır.

IMG 9485